Amnesty International Magyarország

Az Amnesty International Magyarország egy magyar jogvédő civil szervezet, amely azért dolgozik, hogy az emberi jogok mindenkit megillessenek. Jelen évtizedre vonatkozólag nemzetközi mozgalmunk fő célkitűzései között szerepel a klímaválságból fakadó emberi jogi problémák kezelése.
Szervezetünkhöz elsősorban olyan magánemberek tartoznak, akik tagként, támogatóként vagy aktivistaként adományaikkal és munkájukkal segítik a céljaink megvalósítását. Függetlenek vagyunk minden politikai ideológiától, kormánytól, gazdasági hatalomtól és egyháztól.
A jelen évtizedre vonatkozólag az Amnesty International fő célkitűzései között szerepel a klímaválságból fakadó emberi jogi problémák kezelése. Globális mértékben lépünk fel azért, hogy az államok fokozatosan szüntessék meg és követeljék a nagyvállalatoktól, hogy szüntessék meg az emberi jogokat negatívan befolyásoló, szennyező és egyéb, környezetileg fenntarthatatlan folyamatokat és gyakorlatokat.
Működjünk együtt a természettel és ne ellene!
Célunk bemutatni, hogy milyen interaktív eszközök és módszerek segítségével tudjuk aktívan előmozdítani a helyzet javulását. Rávilágítunk a környezeti problémák megoldásaira, úgy mint az egyéni felelősségvállalás, aktív cselekvés. Fogunk gilisztakomposztot készíteni és a permakultúráról beszélgetni, megvizsgáljuk a biopezitás és a jogszabályi lehetőségek kapcsolatát, kitekintést nyújtunk a határokon átívelő emberi jogokat érintő klímaválság hatásáról és a megoldásokról.
Állandó programok a helyszínen:
- Klíma quiz
- A Tudatos Vásárlós Egyesülete által kidolgozott 5 hetes Tiszta Otthon ökokör bemutatása
- A gyomok a barátaink, a kártevők pedig a természet jelzőrendszerei
- Mi a permakultúra? Mi a városi permakultúra?
- A természetvédelem emberi jogi vonatkozása
- Jogállam szerepe a környezetvédelemben
- Az első nemzetközi emberi jogi kereset bemutatása, ami az éghajlatváltozással összefüggésben nyújtottak be idén.
SZERDA
16:00 Hogyan hívd fel a figyelmét másoknak is a problémára? - módszertani trükkök, interaktív workshop
18:00 Erdőkert, agroerdészet kontra szárazság - növényvilág kontra jogrend, interaktív beszélgetés a földhasználati törvény és a bioperzitás összefüggéseiről.
CSÜTÖRTÖK
15:00 Gilisztakomposzt és bokashi készítés avagy miért és hogyan komposztáljunk a panelban?
17:00 Hogyan szervezz eseményt? - A civil aktivizmus know-how-ja, a ZIG-ZAG módszer.
PÉNTEK
15:00 Növénytársítás, szezonális étkezés, allergiák. Hogyan függ össze minden, mindennel? (ELŐADÁS)
18:00 Jogállamiság jelentősége a természetvédelem területén - interaktív játék
SZOMBAT
13:00 Hogyan hallgass meg másokat? - párbeszéd technikák tanítása, workshop
16:00 Mi az a permakultúra? - bioperzitás, de hogyan? Városi permakultúra, de hogyan? gyakorlati kézzel fogható azonnali megoldások a jövőért. (ELŐADÁS)